ua
ru en
0800 33 1814
безкоштовно з усіх номерів
Головна
Блог
Мейнстримна декорація чи культурний символ? Історія та значення барберпула

Мейнстримна декорація чи культурний символ? Історія та значення барберпула

Мейнстримна декорація чи культурний символ? Історія та значення барберпулаІсторично склалося, що звична нам професія барбера (тоді вона звалася «цирюльник») поєднувала в собі й парикмахера, і лікаря-хірурга. Майстер міг не лише підстригти, а й зробити операцію різного рівня складності. Для обозначення такого місця використовували буквально – стовп з триколором, який сповіщав: тут можна поголити бороду або вирвати зуба чи навіть ампутувати кінцівку. Не варто дивуватись: у Середньовіччі запити були й не такими.Існує безліч версій інтерпретації кольорів на барберпулі. Це і кольори прапора США та Нідерландів, країн де такі процедури зародились в принципі. Є й більш символічний варіант, де червоний символізував кров, синій — вени, а білий —  стерильно чисті бинти. Або ж такий, де вже білий це стерильність, а синій – чиста вода. 

Сучасні реалії створюють новий контекст, в якому триколор має дещо інше значення та викликає цілком виправдану агресію. Але знання історії допоможе розібратись та що називається «бути в темі». Не кажучи вже про те, що історія завжди йде по спіралі, а отже справедливість восторжествує. 

Насправді ж в наш час це своєрідний знак якості, який є впізнаваним та сигналізує, мовляв: «Будьте певні, в цьому місці шанують традиції та канони. Це не перукарня чи салон краси, а місце де знають що роблять». І це дійсно так — від зовнішніх проявів у вигляді історичного символу до внутрішніх: таких як королівське гоління з розпарюванням шкіри та небезпечною бритвою.Сьогодні барберпул має вигляд того самого стовпчика, але в сучасній обгортці. Класичний варіант, трьохкольоровий циліндр що обертається та підсвічується. Візуальна складова привертає увагу, залучає та говорить про те, що заклад готовий до вітання гостей. А гості можуть бути впевнені: на них чекають усі складові традиційного барбершопу, про які ми згадали вище.

Fun fact: Іноді барберпул стає предметом суперечок. Наприклад, в американському штаті Мічиган у березні 2012 року, з'явилося законодавство, яке пропонує, що «перукарські стовпи» повинні бути дозволені тільки у традиційних барбершопах, аж ніяк не в кожній перукарні чи салоні краси. Барбери стверджують, що вони мають виключні права на використання символу через традицію, пов'язану з ремеслом, тоді як перукарі та косметологи вважають, що вони здатні стригти чоловіків не гірше. Справа навіть доходила до суду, але згодом пішла в небуття. Fun fact №2: А от у Південній Кореї подібні закони не розповсюджені. Там традиційні «перукарські стовпчики» використовуються як для власне перукарень, так і для… борделів! Борделі, замасковані під перукарні, використовують дві впізнавані «палиці» поруч одна з одною, які часто обертаються в протилежних напрямках. Фактичні перукарні, аби уникнути плутанини, зазвичай використовують одну жердину, на якій зображено жінку з розпущеним волоссям та написано "перукарня".

 

Тож барберпул жодним чином не є контроверсійним символом. Це невід’ємна частина культури барберингу та дань історії ремесла

 

Антон КолосовMr.Colt
У нас завжди є електроенергія 💡 - працює генератор ⚡️
Подзвонити
Написати
Онлайн запис

Напишіть нам, використовуючи зручний вам сервіс

Viber Viber Viber Viber Whatsapp Whatsapp Messenger Messenger Telegram Telegram
0800 33 1814
безкоштовно з усіх номерів
ua
ru en